Często szukane

  • Odzież robocza
  • Odzież ochronna
  • Czyściwo tekstylne MEWA
do przeglądu

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój jako filozofia firmy - Usługa firmy MEWA to ochrona środowiska w praktyce

1 listopada 2021
InnowacyjnośćZrównoważony rozwój
Podczas prania oferowanych produktów Mewa stawia na oszczędność surowców. Czyściwa mogą być prane i ponownie wykorzystywane co najmniej 50 razy.

Będąc usługodawcą w zakresie tekstyliów, Mewa od 113 lat oferuje w ramach wynajmu czyściwa wielokrotnego użytku. Ochrona środowiska i oszczędzanie zasobów naturalnych już od ponad 30 lat mają priorytetowe znaczenie dla firmy. Dotyczy to zarówno zakładów produkcyjnych, jak i samych produktów i usług. Ciągły rozwój techniki ochrony środowiska jest dla firmy jednym z najważniejszych zadań. Nie bez powodu już w 1997 roku Mewa, jako pierwsza firma z branży tekstyliów przemysłowych, uzyskała międzynarodowy certyfikat w zakresie ochrony środowiska ISO 14001.

Pierwsza ciężarówka z napędem wodorowym

[Warszawa, listopad 2021 r. ]Mewa nadal umacnia swoją rolę pioniera w odniesieniu do zasady zrównoważonego rozwoju i oszczędzania zasobów naturalnych. Jest pierwszą niemiecka firmą - spośród wybranych 50 przedsiębiorstw - która na co dzień używa jednej z pierwszych na świecie ciężarówek napędzanych wodorem. Pojazd od niedawna w sposób bezemisyjny porusza się po drogach Szwajcarii. Wykorzystanie zielonej energii wytwarzanej na bazie wodoru i bez emisji dwutlenku węgla, czyni ten projekt jedynym w swoim rodzaju. Do produkcji wodoru wykorzystywany jest prąd z elektrowni wodnych nieemitujących dwutlenku węgla – ciężarówka emituje zatem tylko czystą parę wodną.

Procesy produkcyjne chroniące środowisko

Odpowiedzialne traktowanie natury Mewa realizuje poprzez ekologiczne procesy produkcyjne, odzyskiwanie ciepła, termiczne wykorzystanie wypłukanych podczas procesu prania substancji zanieczyszczających, oczyszczenie ścieków, recykling surowców, a także rozwijając technicznie zaawansowany kaskadowy system prania, umożliwiający oszczędne wykorzystanie świeżej wody. Czyściwa Mewa mogą być na przykład prane i ponownie wykorzystywane do 50 razy. Do transportu i składowania swoich produktów Mewa wykorzystuje tekstylne worki i pojemniki o dużej trwałości (SaCon). Dzięki temu Mewa jest zawsze o jednej krok dalej, jeśli chodzi o ochronę środowiska, przyczyniając się tym samym w istotny sposób do zachowana istniejącego środowiska naturalnego, oszczędzania zasobów naturalnych i minimalizacji ilości odpadów.


Materiał zdjęciowy i filmowy


Kontakt dla prasy


Adiunctor

Pan Roman Benedykciuk Telefon: +48 501288684 biuro@adiunctor.pl

ul. Nugat 8 m 59 02776 Warszawa


do przeglądu