Często szukane

  • Odzież robocza
  • Odzież ochronna
  • Czyściwo tekstylne MEWA

Mewa jest przedsiębiorstwem rodzinnym –

i pionierem w zakresie zrównoważonych usług tekstylnych w Europie

i pionierem w zakresie zrównoważonych usług tekstylnych w Europie

196 000firm korzysta z naszych usług w całej Europie

Jesteśmy motorem innowacji od 1908 r.

Oferujemy naszym klientom techniczne i logistyczne know-how globalnego gracza, jak również bliskość i zaufane partnerstwo z tradycyjną firmą z regionu.

lokalizacji w 14 krajach tworzy międzynarodową sieć Mewa.

47

pracowników zapewnia niezawodne usługi i zrównoważone pomysły

5700


Zrównoważony rozwój determinuje nasze działania - od 1908 roku

Użytkowanie zamiast posiadania: Nasi klienci polegają na wszechstronnych usługach Mewa w zakresie odzieży roboczej i czyściwa – jest to całkowicie zrównoważony model biznesowy. Ponieważ Mewa wyznacza standardy w zakresie ochrony środowiska i oszczędzania zasobów także w produkcji i logistyce.

01Oszczędzanie wody

Aby nie zanieczyszczać środowiska, opracowaliśmy własny proces prania z wykorzystaniem specjalnych systemów dozowania i kontroli oraz zainstalowaliśmy własne systemy oczyszczania ścieków w naszych pralniach. Dzięki naszej technologii kaskadowej woda stosowana w procesie prania jest wielokrotnie wykorzystywana. W porównaniu ze standardowymi procesami prania w gospodarstwach domowych pozwala to na znaczne zmniejszenie zużycia wody i zanieczyszczenia środowiska.

Oszczędność świeżej wody do

50 %

Zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko o

85 %

02Oczyszczanie ścieków

Już w 1975 r. zbudowano w firmie MEWA pierwszą instalację własnej konstrukcji, służącą do oczyszczania ścieków.

W oczyszczaniu ścieków Mewa osiąga poziom

99,8 %

03Oszczędność zasobów

Aby w dłuższej perspektywie ograniczyć ilość odpadów, przechowujemy nasze tekstylia w opakowaniach wielokrotnego użytku - oszczędza to zasoby i chroni środowisko. Ale to nie wszystko.

Ponowne użycie czyściwa Mewatex aż do

50 razy

Oszczędność odpadów w skali roku

85 000 ton


Dobre samopoczucie, związane ze zrównoważonym życiem.

To, co dziś uważane jest za megatrend, jest na porządku dziennym w Mewa od ponad 110 lat: Projektujemy nasze wewnętrzne procesy tak, aby były tak samo zrównoważone, jak sam model biznesowy, i nieustannie pracujemy nad tym, aby stać się w tej kwestii jeszcze lepszym.

01 / 04

Naszym celem jest prowadzenie dystrybucji w sposób całkowicie neutralny dla klimatu. Dzięki koncepcjom zrównoważonej mobilności, takim jak pierwsze w branży ciężarówki na wodór oraz wykorzystanie elektrycznych rozdzielaczy i rowerów towarowych w Berlinie i Hamburgu, wkraczamy na nowe obszary dystrybucji - a to dopiero początek.


Myśl długoterminowo, działaj świadomie

Jesteśmy do dyspozycji. Dla ludzi, których zaopatrujemy w firmowe tekstylia. Dla ludzi, którzy dla nas pracują. Oraz dla miast i gmin, w których znajdują się nasze lokalizacje w całej Europie.

01Uczciwy pracodawca

Jako tradycyjna firma rodzinna, bardzo ważne jest dla nas, aby nasi pracownicy – gdziekolwiek i jakkolwiek pracują dla Mewy – doświadczali znaczenia, satysfakcji i uznania w swojej pracy.

Dowiedz się więcej na temat kariery w Mewa

02Zaangażowanie regionalne

Uważamy się za część wspólnoty, za którą ponosimy odpowiedzialność. Z tego względu angażujemy się w liczne inwestycje społeczne i kulturalne. Każda z naszych lokalizacji działa zgodnie z tą zasadą – w swoim regionie i wśród ludzi, którzy tam mieszkają.

03Kolorowa różnorodność wartości

Tolerancja, szacunek, fair play, człowieczeństwo, otwartość na świat: To wartości, które nosimy w sobie jako firma rodzinna i którymi żyjemy na co dzień.

04Odpowiedzialność ekonomiczna jako podstawa

Zorientowany na wartość i zdrowy rozwój jest dla nas bardzo ważny. Przywiązujemy dużą wagę do dalekowzrocznych inwestycji i konsekwentnie reinwestujemy zyski.

Mewa i 1. FSV Mainz 05

Mewa i 1. FSV Mainz 05
- równorzędne partnerstwo

Mewa i 1. FSV Mainz 05

Dzielimy się naszymi wartościami i zasadami. I właśnie dlatego z dumą nadaliśmy swoją nazwę stadionowi klubu piłkarskiego w mieście Mainz.


Tkanie, pranie, ponownie użytkowanie – Usługi tekstylne od 1908 roku.

Innowacyjne pomysły i odpowiedzialność korporacyjna są kluczem do naszego zrównoważonego rozwoju. Wtedy, jak i teraz.

Quote Alt
Quote Alt
Quote Alt

Zarząd firmy Mewa
Ulrich Schmidt, Bernhard Niklewitz, Michael Kümpfel

Bernhard Niklewitz
Corporate Management (CEO)

Michael Kümpfel
Marketing, Sales & Customer (CCO)

Ulrich Schmidt
Operations (COO)

“Pracujemy jako elastyczny dostawca rozwiązań w obszarze zarządzania tekstyliami zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi i bezpieczeństwa. – To nasze zobowiązanie. W pełni respektujemy człowieka oraz środowisko i odnosimy się do nich z wielkim poszanowaniem. – To nasza odpowiedzialność. Znamy potrzeby rynku i wymagania naszych klientów. Zachowując odwagę, determinację i przewidywanie, czujemy wobec tego nasze zobowiązanie. – To nasze aspiracje.”