Często szukane

  • Odzież robocza
  • Odzież ochronna
  • Czyściwo tekstylne MEWA
do przeglądu

Najpierw wypróbuj, potem wynajmij - Pakiet zapoznawczy czyściw Mewa

1 lipca 2021
Czyściwo tekstylneZrównoważony rozwój
Jeśli dany zakład zdecyduje się na współpracę w firmą MEWA, oznacza to dla niego trwale skalkulowane koszty użytkowania czyściw przez trzy lata oraz świadomość, że tym samym przyczynia się on do ochrony środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój to jedno z największych zadań naszych czasów. Można go realizować poprzez mniejsze i większe rozwiązania, zarówno w firmach, jak i w życiu prywatnym. Praktycznym rozwiązaniem w tym zakresie jest stosowana przez firmę Mewa zasada „textilsharing”, która zakłada stosowanie czyściw wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń w zakładach i warsztatach. Wszystkim tym, którzy chcieliby wypróbować system wynajmu czyściw, Mewa oferuje tzw. pakiet zapoznawczy.

[Warszawa, lipiec 2021 r.] Zasada zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialne działanie mają w firmie Mewa długą tradycję. Przemysłowe czyściwa, oferowane w systemie wynajmu oraz procesy pozwalające oszczędzać zasoby, od początku istnienia firmy stanowią podstawę jej działania. Teraz, dzięki „pakietowi zapoznawczemu czyściw”, klienci mogą poznać usługę firmy w zakresie czyściw i dokładnie ją przetestować przez dwa miesiące, korzystając w razie potrzeby także z porad firmy w zakresie stosowania czyściw.

Czyściwa wielokrotnego użytku oddziaływają pozytywnie na bilans ekologiczny z wielu względów, Są one o 35% bardziej efektywne niż materiały jednorazowe. Czyściwa takie wykonane są z różnych włókien: od tych najbardziej delikatnych po bardzo trwałe i tym samym nadają się do czyszczenia różnych powierzchni o różnym stopniu zabrudzenia. Najwygodniejsza z punktu widzenia użytkownika jest jednak sama usługa, polegająca na odbieraniu brudnych i dostarczaniu czystych czyściw.

W ciągu dwóch miesięcy testowych doradca klienta odwiedza użytkownika i jego zakład, by omówić praktyczne strony zastosowania czyściw i ich wykorzystania, a także, by wymienić się doświadczeniami. Jeśli okaże się, że usługa nie spełnia oczekiwań z punktu widzenia procesów realizowanych w danym zakładzie, to zakład testujący takie czyściwa może bez problemu odstąpić od umowy. Jeśli natomiast jest zadowolony z usługi, to umowa przedłużana jest na dłuższy okres.

Pranie aż do 50 razy…

Ponad 2,7 mln użytkowników w wielu branżach w ponad 20 krajach korzysta już z tego wygodnego rozwiązania, polegającego na stałym zaopatrywaniu zakładu w czyste, wysokiej, jakości czyściwa, dobrane do specyfiki czyszczonych powierzchni. Nie ma zatem materiałów jednorazowych, są za to materiały wielokrotnego użytku – ta usługa sprawia, że nie trzeba się już troszczyć o zakupy, odpowiednie pranie, suszenie, wymianę i składowanie materiałów używanych do czyszczenia. W tkalni firmy Mewa w Niemczech powstają czyściwa, które można wykorzystać ponownie po każdym praniu aż do 50 razy. Linie piorące i suszące oraz instalacje ściekowe to innowacyjne rozwiązania, uwzględniające zasady ochrony środowiska. To oznacza możliwie najmniejsze zużycie wody, środków piorących i energii, a także lokalne łańcuchy zaopatrzenia. Jeśli dany zakład zdecyduje się na współpracę w firmą Mewa, oznacza to dla niego trwale skalkulowane koszty użytkowania czyściw przez trzy lata oraz świadomość, że tym samym przyczynia się on do ochrony środowiska naturalnego.


Materiał zdjęciowy i filmowy


Kontakt dla prasy


Adiunctor

Pan Roman Benedykciuk Telefon: +48 501288684 biuro@adiunctor.pl

ul. Nugat 8 m 59 02776 Warszawa


do przeglądu