Często szukane

  • Odzież robocza
  • Odzież ochronna
  • Czyściwo tekstylne MEWA
do przeglądu

Mewa nabyła firmę RS Kunststoff

1 kwietnia 2021
InnowacyjnośćPrzedsiębiorstwo
Mewa Textil-Service przejęła firmę RS Kunststoff, producenta bezpiecznych pojemników SaCon®, przeznaczonych dla czyściw Mewa.

Przedsiębiorstwo RS Kunststoff GmbH z Hanau sprzedane zostało firmie MEWA Textil-Service i tym samym stało się w stu procentach firmą-córką Grupy Mewa. Obie firmy od ponad 20 lat łączą dobre relacje biznesowe, bowiem firma z Hanau, specjalizująca się w technologii wytłaczania i formowania tworzyw sztucznych, produkuje również bezpieczne pojemniki SaCon, które stanowią istotny element systemu usług firmy Mewa.

[Warszawa, kwiecień 2021 r.] RS Kunststoff GmbH wytwarza rocznie ponad 100 000 sztuk pojemników SaCon dla firmy Mewa. W bezpiecznych, szczelnie zamykanych pojemnikach transportowane i przechowywane są czyściwa wielokrotnego użytku oferowane w całej Europie przez usługodawcę w zakresie tekstyliów, jakim jest Mewa. „Cieszy nas, iż w przypadku RS Kunststoff możemy powitać w Grupie Mewa nie tylko długoletniego partnera biznesowego, ale zarazem także lidera w zakresie innowacji w dziedzinie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych“, wyjaśnia Bernhard Niklewitz, rzecznik zarządu Grupy Mewa. Kierownictwo przedsiębiorstwa RS Kunststoff pozostaje w rękach jego dyrektorów zrządzających: Reinharda Schütza, Björna Roßa i Ralfa Roßa. Działalność biznesowa i produkcyjna firmy będzie kontynuowana bez zmian, przejętych zostało również wszystkich 70 pracowników zatrudnionych w firmie w Hanau. „Jako przedsiębiorcy ponosimy odpowiedzialność za ludzi, którzy u nas pracują“, mówi dyrektor zarządzający Reinhard Schütz. „Będąc częścią Grupy Mewa, która działa na płaszczyźnie międzynarodowej możemy zaoferować naszym pracownikom długoletnie, bezpieczne zatrudnienie.“ Firma RS Kunststoff specjalizuje się w innowacyjnej technologii tłoczenia oraz formowania tworzyw sztucznych przez rozdmuchiwanie i ukierunkowana jest na innowacyjne rozwiązania techniczne w ramach kompleksowej realizacji zadań.


Bernhard Niklewitz

Rzecznik zarządu Grupy Mewa

„Cieszy nas, iż w przypadku RS Kunststoff możemy powitać w Grupie Mewa nie tylko długoletniego partnera biznesowego, ale zarazem także lidera w zakresie innowacji w dziedzinie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych“,


Materiał zdjęciowy i filmowy


Kontakt dla prasy


Adiunctor

Pan Roman Benedykciuk Telefon: +48 501288684 biuro@adiunctor.pl

ul. Nugat 8 m 59 02776 Warszawa


do przeglądu