Stosowanie "ciasteczek"

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Poprzez korzystanie z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegółów dowiesz się tutaj.

MEWAJena_0037.JPG

Ochrona akustyczna okolicy zakładu w Jenie

Misja zakończona - szczęśliwi sąsiedzi zakładu MEWA w Jenie

Przez rok na terenie zakładu MEWA w Jenie prowadzono prace budowlane, wykonywano wykopy, sadzono zieleń. Teraz prace, które miały na celu wytłumienie ulicznego hałasu w okolicy zakładu, są już zakończone i to z dużym sukcesem. "Na ulicy Damaschkeweg jest teraz tak przyjemnie cicho", cieszą się Veronika i Jürgen Langmannowie, od wielu lat mieszkający w tej okolicy.

Aby odciążyć od hałasu okolicę sąsiadującą z zakładem, podjęto szereg prac budowlanych: wykonano objazd dla dojeżdżających do zakładu ciężarówek, zbudowano parking dla pracowników oraz ekrany dźwiękochłonne, po których pną się zielone rośliny.

Dwa lata wcześniej mieszkańcy dzielnicy mogli głosować nad tym projektem w trakcie publicznej konsultacji. Były wtedy cztery propozycje do wyboru. Wygrał projekt wykonany elementów o wyglądzie kamienia naturalnego, na których umieszczono rośliny pnące.

Taka forma dialogu z mieszkańcami pokazuje, jak ważni są dla nas nasi sąsiedzi. Tym samym przejmujemy odpowiedzialność za przestrzeń publiczną. To spotyka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców: „To, co tutaj zrobiliście, jest po prostu super“ - tymi słowami Langmannowie dziękowali w trakcie zwiedzania zakładu dyrektorom zarządzającym, Andreasowi Gerlachowi i Martinowi Mühlingowi.

Pan Roman Benedykciuk

Adiunctor

ul. Nugat 8 m 59

02776 Warszawa