Stosowanie "ciasteczek"

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Poprzez korzystanie z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegółów dowiesz się tutaj.

_AB_3810.tif

Czy wiesz dlaczego pranie odzieży roboczej i ochronnej w warunkach domowych jest niewskazane?

Czy wiesz dlaczego pranie odzieży roboczej i ochronnej w warunkach domowych jest niewskazane?

Jak prawidłowo prać odzież roboczą i ochronną, by zachować jej własności ochronne? Należy przy tym zadbać o wiele kwestii, a najlepiej zrobi to profesjonalna firma outsourcingowa.Funkcje ochronne odzieży mogą być utrzymane tylko w oparciu profesjonalną pielęgnację i specjalnie przystosowane procesy prania

Niewłaściwa pielęgnacja i pranie odzieży roboczej mogą także zmniejszyć jej właściwości odblaskowe, antystatyczne i ognioodporne. Na przykład antystatyczna odzież robocza z powodu środków piorących i zmiękczających do tkanin, stosowanych w domowej pralce, stopniowo traci swoje właściwości. Pranie w pralce, suszenie na sznurze do bielizny, a nawet prasowanie, nie są odpowiednimi działaniami w odniesieniu do odzieży roboczej i ochronnej. W ten sposób nie da się prawidłowo usunąć zanieczyszczeń.


Są też inne aspekty kwestii prania. Jeśli ubrania robocze są zanieczyszczone rozpuszczalnikami, farbami, lakierami, olejem, smołą lub chemikaliami, mogą one również zanieczyścić prywatne ubrania prane w tej samej pralce. Z tego względu ubrania robocze nie powinny być prane razem z prywatnymi tekstyliami. Ponadto, wydajność pralki domowej jest często niewystarczająca do usunięcia uporczywych zanieczyszczeń. Duże linie piorące specjalistycznych usługodawców są w stanie zrobić to o wiele lepiej.


Pan Roman Benedykciuk

Adiunctor

ul. Nugat 8 m 59

02776 Warszawa