ABE-G04-Sortieranl-9.tif

MEWA znaczy więcej

WIĘKSZA higiena, WIĘCEJ korzyści – system WIELOkrotnego użytku MEWA

Czyste rozwiązanie WIELOkrotnego użytku, zapewniające WIELE korzyści

  • Niezawodna higiena i bezpieczeństwo dostaw

  • Kompleksowa usługa oszczędza czas i koszty

  • Ponad 1,2 miliona osób nosi odzież roboczą firmy MEWA

  • W całej Europie – i w okolicy

Higiena, trwałość, bezpieczeństwo – to obecnie ważne kwestie. Dla nas nie są one niczym nowym, ponieważ już od ponad 111 lat stanowią one centralny element modelu biznesowego naszego rodzinnego przedsiębiorstwa. Stawiamy na profesjonalne, zrównoważone zarządzanie tekstyliami o certyfikowanej jakości i wysokiej innowacyjności „Made in Germany”.Higiena to nasze rzemiosło. A nasze usługi to komfort dla klientów. Odbieranie, pranie, naprawa, magazynowanie – to wszystko i wiele więcej wykonujemy w ramach systemu wielokrotnego użytku MEWA. Wielokrotny użytek oznacza wartość dodaną – warto wypróbować!

Warto wiedzieć
KrL_liefern_1200x1200.png
Dostawa i sortowanie
MBS_anziehen_1200x1200.png
Załóż i czuj się komfortowo
KrL_holen_1200x1200.png
Gromadzenie i odbieranie
Krl_waschen-trocknen_mbs_1200x1200.png
Pielęgnacja i suszenie
KrL_pruefen-ersetzen_1200x1200.png
Naprawa i wymiana

Dostawa i sortowanie

Nasi kierowcy serwisowi dostarczą Państwu w uzgodnionych terminach świeżo wypraną i w razie konieczności naprawioną odzież roboczą - na życzenie aż na półki w szafie.

Załóż i czuj się komfortowo

Czysto i wygodnie – tak może się rozpoczynać dzień pracy pracowników, którzy są pełni dobrego humoru i energii.

Gromadzenie i odbieranie

Nasi kierowcy będą odbierać Państwa zabrudzone spodnie i kurtki robocze w ustalonym z Państwem rytmie.

Pielęgnacja i suszenie

Innowacyjne technologie zapewniają czystość w najnowocześniejszych liniach piorących. Dzięki temu zmniejszamy zużycie wody, środków piorących i energii – a wszystko to w celu ochrony naszego środowiska.

Naprawa i wymiana

 Po praniu każda część jest sprawdzana przez nas i w przypadku uszkodzenia naprawiana lub bezpłatnie wymieniana.

Higiena i czystość z certyfikatem

01
HIGIENA I CZYSTOŚĆ

Wszystkie zakłady MEWA, w których prane są nasze tekstylia robocze, są opatrzone znakiem higieny tekstyliów wfk, który oznacza, że tekstylia mogą być stosowane w obszarach wrażliwych pod względem higienicznym, takich jak sektor zdrowotny czy przemysł spożywczy. Pracujemy z zachowaniem ścisłych norm RABC, by konsekwentnie stosować się do wszelkich obowiązujących przepisów, dyrektyw i norm, w szczególności normy DIN 10524 (Higiena przy produkcji żywności) oraz DIN EN 14065 (System kontroli skażenia biologicznego). Dotyczy to wszystkich naszych tekstyliów. Również odzież mechanika jest prana i dezynfekowana z zapewnieniem takich norm higienicznych, że teoretycznie mógłby pracować przy produkcji wędlin.Oczywiście poziom higieny jak przy produkcji żywności nie jest wymagany w każdym zawodzie. Mimo to jest to wymóg, który sami sobie wyznaczyliśmy. Dążymy do tego, by spełniać nie tylko wymagania minimalne, lecz zawsze osiągać maksymalny poziom jakości i higieny. Odpowiednio zintegrowaliśmy cały łańcuch procesowy w naszym systemie zarządzania jakością – od odbioru, prania, suszenia i prasowania po przygotowanie, dostawę i sortowanie tekstyliów.Oprócz zobowiązania do zachowania bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz higieny środowiska i wody, szczególnie ważna jest dla nas profilaktyka zakażeń. Pranie w pralkach przemysłowych utrzymujących stale wysoką temperaturę, która dla odzieży roboczej wynosi od 60°C do 75°C, a w przypadku czyściwa nawet 90°C, a także zastosowanie procedur dezynfekujących powoduje całkowite zobojętnienie zarazków i wirusów. Taka powtarzalna jakość mikrobiologiczna tekstyliów nie jest możliwa do osiągnięcia w przypadku prania w gospodarstwie domowym. Higiena to poważna kwestia. Zaufaj naszym certyfikowanym systemom zarządzania jakością i higieną. Zdaj się na nas – specjalistów w zakresie higieny.

Bezpieczeństwo dostaw dzięki znaczeniu systemowemu

02
ZNACZENIE SYSTEMOWE

Produkcja i sprzedaż artykułów spożywczych, przemysł i rzemiosło, zaopatrzenie w energię i komunikacja drogowa, placówki opieki zdrowotnej – wszędzie nosi się odzież roboczą i ochronną firmy MEWA lub korzysta z czyściwa, ręczników w rolkach oraz innych produktów z naszego obszernego portfolio. Łącznie ponad 190 000 przedsiębiorstw polega na zaopatrzeniu w nienaganne pod względem higienicznym tekstylia marki MEWA. Firma MEWA przyczynia się w ten sposób do utrzymania łańcucha dostaw w wielu sektorach infrastruktury krytycznej. Kluczowe znaczenie ma przecież nie tylko higieniczna odzież robocza – także stałe zaopatrzenie w czyste czyściwo jest nieodzowne dla wielu przedsiębiorstw, na przykład w zakładach przemysłowych: jeśli nie można wyczyścić maszyn, nie ma możliwości długoterminowego utrzymania produkcji.Krótko mówiąc: produkty i usługi firmy MEWA stanowią ważny element podstawowego zaopatrzenia i mają tym samym znaczenie systemowe. Takie same korzyści zapewnia absolutnie niezawodne bezpieczeństwo higieny, pracy i dostaw, również w wymagających warunkach. Jesteśmy jak skała podczas burzy.

System wielokrotnego użytku oszczędza czas i koszty

03
SYSTEM WIELOKROTNEGO UŻYTKU

Wszystkie produkty tekstylne firmy MEWA – odzież robocza i ochronna, czyściwo tekstylne i maty olejowe, wycieraczki i pokrowce ochronne – są trwałe i mogą być udostępniane w systemie zamkniętego obiegu, pozwalającym na ich wielokrotne zastosowanie. To zrównoważona alternatywa dla nietrwałych tekstyliów jednorazowych. Również w systemie wielokrotnego użytku wszyscy pracownicy zawsze otrzymują ponownie swoją „własną” odzież.Niezależnie od tego, czy chodzi o zakład rzemieślniczy, czy koncern przemysłowy – system wielokrotnego użytku MEWA oferuje profesjonalną, kompleksową usługę na zasadzie najmu wraz z doradztwem dla przedsiębiorstw niezależnie od branży i wielkości. Jaki rodzaj czyściwa będzie właściwy? Jaka odzież ochronna jest niezbędna dla danego zastosowania? Jaka wielkość czyściwa lub zestawów odzieży będzie potrzebna? Zapewniamy fachowe wsparcie przy doborze właściwej odzieży roboczej oraz tekstyliów roboczych i dbamy o to, by były one niezawodnie i punktualnie odbierane, prane, pielęgnowane i ponownie dostarczane. W razie zużycia lub uszkodzenia fachowa naprawa lub wymiana są zawsze w cenie. Wszystkie usługi realizowane są w jednym miejscu, tak samo jak cała logistyka, obejmująca odbieranie i dostarczanie.Tym samym odpadają liczne zadania organizacyjne po stronie klienta, wiążące się często z dużymi nakładami czasowymi. Przeprowadzamy na przykład regularną kontrolę funkcji ochronnej odzieży ostrzegawczej, dostosowanie wyposażenia w odzież roboczą w przypadku zmiany personelu lub zmiany rozmiarów, a ponadto dbamy o to, by wszelkie wymagane normy w zakresie higieny i ochrony środowiska były konsekwentnie spełniane. Jeśli chodzi o korzyści w odniesieniu do kosztów, system wielokrotnego użytku powoduje mniejsze związanie kapitału w porównaniu z zakupem tekstyliów, a przy tym nie wiąże się z kosztami magazynowania i utylizacji.Kolejna zaleta: jako grupa przedsiębiorstw działająca na terenie całej Europy nie jesteśmy uzależnieni od globalnych łańcuchów dostaw lub poddostawców, lecz polegamy na własnej sieci zaopatrzenia. Nasi centralni dostawcy i konfekcjonerzy pochodzą z Europy (przede wszystkim z Niemiec i Belgii), odzież jest produkowana głównie w Belgii i w Portugalii, a czyściwo tekstylne marki MEWA pochodzi wyłącznie z własnej tkalni w Niemczech. W przypadku kolejnych dostaw wynajmowanych części odzieży gwarantujemy niezmienne przez lata jakość, kolor i fason. Dzięki temu klienci mogą odnosić korzyści z bezpieczeństwa dostaw i polegać na tym, że tekstylia robocze zostaną dostarczone w uzgodnionym czasie i w niezmiennej jakości. System wielokrotnego użytku MEWA gwarantuje długotrwałą jakość, higienę, zgodność z zapotrzebowaniem i nienaganny wygląd.

Zrównoważony rozwój dzięki ochronie środowiska i zasobów

04
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W ostatnich latach zrównoważony rozwój stawał się coraz ważniejszym zagadnieniem społecznym. Dla nas już od dawna stanowi to jeden z podstawowych elementów wartości firmy. Ekologiczna zasada zrównoważonego rozwoju znalazła stałe miejsce wśród wartości naszego przedsiębiorstwa już ponad 111 lat temu: gdy powstał pomysł stworzenia systemu wielokrotnego użytku tekstyliów i ponownego wykorzystania szmat, zamiast ich wyrzucania. Dla nas oznacza to odpowiedzialne i rozważne gospodarowanie, ochronę środowiska i zasobów, uczciwe i bezpieczne warunki pracy oraz zorientowaną na wartości postawę wobec klientów i społeczeństwa. W 2013 roku firma MEWA otrzymała za to Niemiecką Nagrodę za Zrównoważony Rozwój w kategorii „Najbardziej zrównoważone produkty/usługi – TOP 3”. To najważniejsze wyróżnienie tego rodzaju w Europie. Jesteśmy także bardzo dumni z międzynarodowego certyfikatu wg ISO 14001, który uzyskaliśmy w 1997 roku jako pierwsze przedsiębiorstwo z branży, a także z wyróżnienia jako system zarządzania energią wg ISO 50001.Nie poprzestajemy jednak na tych wyróżnieniach, lecz wciąż sprawdzamy, co jeszcze możemy zoptymalizować pod względem zrównoważonej produkcji. W związku z tym w ramach procesów prania wykorzystujemy specjalną technikę kaskadową do filtrowania, przygotowania i ponownego wykorzystania wody, by w ten sposób zużywać tak mało świeżej wody, jak to możliwe. Jednocześnie minimalizujemy także ilość wytwarzanych ścieków. Dzięki wprowadzanym udoskonaleniom udało nam się usprawnić technikę oczyszczania ścieków w taki sposób, że dziś osiągamy stopień oczyszczenia wynoszący 99,8 procent. Tym samym w odniesieniu do ochrony wód przed zanieczyszczeniem firma MEWA znacznie przewyższa wymogi prawne oraz standardy branżowe. Wszystkie używane przez nas środki piorące są biodegradowalne i stosowane w sposób oszczędzający zasoby naturalne, ponieważ ich ilość i skład są za każdym razem dostosowywane do stopnia zanieczyszczenia tekstyliów.Ponadto wciąż pracujemy nad tym, by zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć efektywność energetyczną procesów, na przykład poprzez obróbkę termiczną usuniętych podczas prania zanieczyszczeń, przede wszystkim zużytych olejów, które pokrywają do 80% zapotrzebowania energetycznego naszych suszarek i pralni. Powietrze odlotowe, powstające podczas obróbki termicznej, jest odprowadzane dopiero po dokładnym oczyszczeniu przez innowacyjne systemy oczyszczania dymu. Również w tym zakresie wartości graniczne dla emisji są znacznie niższe od tych określonych przepisami. Natomiast podczas transportu i magazynowania tekstyliów zwracamy uwagę na wykorzystywanie pojazdów o niskim zużyciu paliwa oraz materiałów wielokrotnego użytku, takich jak tekstylne worki na pranie, a także samodzielnie zaprojektowane, bezpieczne kontenery, które są nie tylko niezwykle trwałe, lecz także spełniają wszelkie wymogi wynikające z przepisów z zakresu prewencji wypadkowej oraz transportu towarów niebezpiecznych.Lista naszych zrównoważonych procesów i materiałów jest długa. Naszym celem jest ciągłe przewyższanie wymogów określanych przez ustawodawcę. Decydując się na nasze produkty tekstylne i usługi, klienci nie muszą się martwić wymogami w zakresie ochrony środowiska i utylizacji – korzystając z jednorazowych tekstyliów nie mogą cieszyć się takimi korzyściami. Ponadto porównania systemów i audyty ekologiczne pokazują, że zużycie zasobów w przypadku zastosowania jednorazowych materiałów do sprzątania jest średnio od pięciu do ośmiu razy wyższe w porównaniu do systemu wielokrotnego użytku. Decydując się na tekstylia wielokrotnego użytku marki MEWA można nie tylko przyczynić się do ochrony natury i środowiska, lecz także zminimalizować zużycie zasobów naturalnych.

Serwis regionalny na terenie całej Europy – ze znakiem jakości „Made in Germany”

05
REGIONALNOŚĆ

Niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne, które może poszczycić się ponad 111-letnią historią sukcesu. Jednocześnie największy w Europie dostawca usług w zakresie zarządzania tekstyliami z 45 lokalizacjami w 14 krajach. Międzynarodowa wielkość i regionalna bliskość – to gwarantuje firma MEWA. Mimo znacznego rozwoju od czasu utworzenia w 1908 roku, utrzymaliśmy ducha i kulturę rodzinnego przedsiębiorstwa, działamy i planujemy w perspektywie długoterminowej i pragniemy zachować wartości dla przyszłych pokoleń. Oferujemy niezawodność doświadczonego koncernu w połączeniu z osobistą obsługą na miejscu. Elastyczna struktura usług sprawia, że w każdym regionie możemy szybko i indywidualnie spełnić wszelkie potrzeby klientów, działając równie skutecznie na rynku lokalnym i międzynarodowym. Klienci czerpią korzyści z niezmiennie wysokich standardów usług, jakości i ochrony środowiska we wszystkich zakładach MEWA – niezależnie od tego, gdzie korzystają z naszych usług.Lider innowacji i pomysłowości „Made in Germany” – to także MEWA. Dzięki własnemu działowi rozwoju produktów, zajmującemu się tworzeniem nowych kolekcji, krojów i funkcjonalności oraz dzięki licznym innowacjom w zakresie technologii ochrony środowiska, techniki procesowej i tekstylnej, powstałych we współpracy z renomowanymi instytucjami i zewnętrznymi ekspertami, osiągnęliśmy pozycję pioniera w branży. Kompetentnie, uczciwie, na równi – w MEWA jesteś we właściwych rękach.

Społeczność MEWA – razem znaczymy więcej

06
SPOŁECZNOŚĆ

Zrównoważony rozwój i uczciwość, najwyższa jakość i certyfikowana higiena, ekonomiczność i profesjonalizm – to wszystko jest możliwe tylko dlatego, że jest nas bardzo wielu.Każdego dnia miliony ludzi dbają o to, by wciąż umacniać pozycję firmy MEWA jako czołowego dostawcy usług w sektorze zarządzania tekstyliami w Europie – poprzez swoją zaangażowaną pracę w firmie MEWA, noszenie odzieży roboczej MEWA, korzystanie z czyściwa tekstylnego, wycieraczek lub innych produktów i usług firmy MEWA.Wszyscy razem jako wielka społeczność MEWA przyczyniamy się do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa i do ochrony jego zasobów. Razem znaczymy więcej.