Często szukane

  • Odzież robocza
  • Odzież ochronna
  • Czyściwo tekstylne MEWA
do przeglądu

Mewa inwestuje w system doboru rozmiaru odzieży oparty na sztucznej inteligencji

22 lutego 2024
Odzież robocza
Przymierzanie odzieży w dowolnym miejscu w przeciągu kilku sekund.

Dostawca usług tekstylnych firma Mewa kontynuuje swój rozwój, zapewniając sobie większościowe udziały w startupie, jakim jest Esenca Digital Workwear S.R.L. z Rumunii. Firma specjalizuje się w opracowywaniu wspieranych przez sztuczną inteligencję procesów skanowania, które mają na celu określenie rozmiaru odzieży w oparciu o wykorzystanie przeznaczonej do tego aplikacji w telefonie.

Nabywając większościowy pakiet udziałów w Esenca, Mewa rozszerzyła swoje portfolio i tym samym zyskała na długo wiarygodnego partnera w zakresie cyfrowej obsługi klienta. Technologia oparta na sztucznej inteligencji umożliwia firmie Mewa, a także jej klientom i partnerom, korzystanie przy doborze odzieży roboczej i ochronnej z wygodnej, zainstalowanej w telefonie aplikacji do pomiaru wielkości ciała danej osoby, umożliwiając tym samym optymalizację oferty w odniesieniu do rozmiaru wybranej odzieży. Dzięki temu w niedalekiej przyszłości proces ręcznego pomiaru i doboru rozmiaru odzieży, przeprowadzany na miejscu w zakładzie użytkownika, będzie bardziej elastyczny i wydajny.

"Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy - dzięki możliwościom, jakie daje sztuczna inteligencja – zorientowane na klienta procesy i procedury serwisowe będą jeszcze prostsze i bardziej przyjazne dla użytkowników odzieży Mewa" - mówi Bernhard Niklewitz, przewodniczący zarządu firmy Mewa (CEO) - "W firmie Esenca znaleźliśmy partnera z wyjątkowym doświadczeniem, zarówno w dziedzinie sztucznej inteligencji, jak i w branży tekstylnej. To właśnie skłoniło nas do poczynienia tego kroku".

Idealny rozmiar w kilka sekund

Cyfrowy pomiar można przeprowadzić przy pomocy smartfona lub urządzenia pracującego offline. Niezbędne są przy tym informacje o wzroście i płci mierzonej osoby, a także dwa zdjęcia całego ciała wykonane aparatem telefonu komórkowego - jedno z przodu i jedno z boku. Przy pomocy sztucznej inteligencji dokładne wymiary ciała obliczane są na podstawie zdjęć i następnie przenoszone na siatkę rozmiarów kolekcji odzieży Mewa. Zdjęcia nie musza być zapisywane, służą jedynie do identyfikacji punktów pomiarowych. Znormalizowany pomiar, wykorzystujący ponad 100 punktów pomiarowych, realizowany jest z dokładnością do 0,5 centymetra. W ciągu 30 sekund użytkownik otrzymuje propozycję rozmiaru w odniesieniu do danej kolekcji odzieży.

Philipp Lehmkuhl, dyrektor generalny firmy Esenca stwierdza: „Właściwe dopasowanie odzieży roboczej i ochronnej do noszącej ją osoby jest bardzo ważne – zwiększa wygodę użytkownika i zapewnia pełne bezpieczeństwo. Pracujemy nad tym, aby niezbędny pomiar wielkości ciała były kwestią sekund".

Technologia skanowania opracowana przez Esenca ma być od 2024 roku sukcesywnie integrowana z cyfrowymi systemami obsługi klienta firmy Mewa.


Bernhard Niklewitz

Przewodniczący zarządu firmy Mewa (CEO)

"Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy - dzięki możliwościom, jakie daje sztuczna inteligencja – zorientowane na klienta procesy i procedury serwisowe będą jeszcze prostsze i bardziej przyjazne dla użytkowników odzieży Mewa."


Materiał zdjęciowy i filmowy


Kontakt dla prasy


Adiunctor

Pan Roman Benedykciuk Telefon: +48 501288684 biuro@adiunctor.pl

ul. Nugat 8 m 59 02776 Warszawa


do przeglądu