Stosowanie "ciasteczek"

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Poprzez korzystanie z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegółów dowiesz się tutaj.

Kundenreportage_Systemhydraulik_Ruhfus_9.JPG

Reportaż o kliencie firmy MEWA

Z firmą MEWA w RUHFUS GmbH wszystko idzie jak po maśle.

RUHFUS z powodzeniem wypowiada wojnę pozostałościom oleju – przy pomocy mat olejochłonnych i czyściw tekstylnych firmy MEWA

 • Czysty wygląd

  „Problem porządku został rozwiązany. Dzięki kontenerom na czyściwo tekstylne panuje prawdziwy porządek.”

 • MEWATEX do grubszych zabrudzeń, PROTEX do delikatnych elementów

  „Po części potrzebujemy czyściw tekstylnych, które doskonale czyszczą nie pozostawiając żadnych pozostałości - to dla nas niezmiernie ważne.”

 • Multitex - tekstylna miska olejowa

  „Gdy kapie olej, maty absorpcyjne są właściwym rozwiązaniem.”

 • Idealny kompletny pakiet

  „Przekonuje nas świadomość ekologiczna, czyściwa mają świetną jakość a współpraca układa się doskonale.”

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

RUHFUS Systemhydraulik GmbH to firma z tradycjami, która wyspecjalizowała się w konstruowaniu i produkcji kompleksowych siłowników dostosowanych do potrzeb klienta. Firma powstała w 1908 r, specjalizowała się początkowo w produkcji sprężyn, która została zakończona w 1994 r. Od 1959 r. firma produkuje siłowniki hydrauliczne o wielkości do 16 m. Siłowniki te znajdują zastosowanie w konstrukcjach stalowych w budownictwie wodnym, zaporach wodnych i młynach do kruszyw W zakładzie w Neuss jest zatrudnionych 108 pracowników, w drugim zakładzie w Chinach pracuje 28 pracowników.

Biały dom z lat pięćdziesiątych w pobliżu portu w Neuss na pierwszy rzut oka wygląda raczej na mały i dość niepozorny: RUHFUS Systemhydraulik GmbH przyjmuje swoich gości specjalnie się im nie narzucając. Pierwsze wrażenie jest jednak mylne, ponieważ drzwi otwierają się na szerokie budynki znajdujące się na terenie zakładu i na nieoczekiwanie duże hale zakładowe. Ułożone są tam długie rury, pręty, tłoki i siłowniki. Mają do 16 m długości i należą do największych i najbardziej wytrzymałych w swoim rodzaju. Siłowniki hydrauliczne opuszczające firmę RUHFUS GmbH znajdują zastosowanie w wymagających miejscach: kopalniach, zaporach wodnych, młynach do kruszyw, śluzach, elektrowniach wiatrowych.

Co zrobić z taką ilością smarów?

Praca przy siłownikach to zdecydowania brudna robota. Podczas wiercenia i frezowania używa się dużych ilości olejów i środków chłodząco-smarujących, które mieszają się z wiórami powstającymi podczas frezowania. Co z tym robić? „Wcześniej wszędzie dookoła leżały jednorazowe czyściwa tekstylne. Nie wyglądało to estetycznie podczas wizyt klientów.” Poza tym nie było to zgodne z filozofią firmy, gdyż RUHFUS chce dbać o środowisko, redukować ilość odpadów. Telefon od firmy MEWA pojawił się we właściwym momencie.

„Pomysł używania czyściw wielokrotnego użytku przekonał nas.”

Decyzja o używaniu czyściw tekstylnych firmy MEWA rozwiązała problem z porządkiem: „Dzięki kontenerom panuje prawdziwy porządek. To zupełnie inny obraz w porównaniu z górami jednorazowych czyściw, które wcześniej mieliśmy.” Pracownicy firmy RUHFUS ścierają olej używając MEWATEX - wytrzymałego czyściwa uniwersalnego. Po części używamy również praktycznie niepozostawiającego żadnych kłaczków czyściwa MEWA PROTEX. „Mamy wielkie siłowniki hydrauliczne, które są sterowane przez zawory, gdzie naprawdę nie może być żadnych zanieczyszczeń. „Dlatego potrzebujemy czyściw tekstylnych, które doskonale czyszczą nie zostawiając żadnych pozostałości - to dla nas niezmiernie ważne.”

Po tym jak firma RUHFUS zainteresowała się czyściwami tekstylnymi, a do gry wkroczyły również maty absorpcyjne Multitex. „W miejscach, gdzie kapie olej, których w naszej firmie nie brakuje, maty Multitex są właściwym rozwiązaniem.