Kundenreportage_Mühle_Farina_14.jpg

Reportaż o kliencie firmy MEWA

Zespół Farina-Mühle poleca odzież ochronną HACCP firmy MEWA

Całkowite spełnienie standardów higieny - w kwestii odzieży dla pracowników Farina-Mühle stawia na firmę MEWA

 • Profesjonalna pielęgnacja odzieży według jasno określonych wytycznych

  „Firma MEWA spełniła wszystkie nasze wymagania pod względem niezawodności, wytycznych dotyczących higieny oraz elastyczności.“

 • Dobra obsługa

  „Obsługa klienta jest na prawdę świetna a cały pakiet serwisowy odznacza się bardzo dobrą jakością.“

 • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

  Każdy pracownik ma swoje osobiste wyposażenie, w zależności od preferencji są to spodnie robocze do pasa, kurtka do pasa, ogrodniczki, kombinezon roboczy lub płaszcz.

 • Jednolity wygląd

  „Poziom akceptacji wśród pracowników jest bardzo wysoki.“

 • Wszystko od jednego dostawcy

  Odzież zawodowa, maty podłogowe, czyściwa tekstylne, artykuły BHP

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

W Farina-Mühle mieli się mąkę już od 1771 r. Od zawsze oszczędna obróbka i wybór najlepszej odmiany zboża były dla firmy Farina sprawą oczywistą. Roczny przemiał zboża to 80000 ton. Około 30 procent produkcji trafia do sprzedaży detalicznej, 50 procent do przemysłu, a 20 procent do piekarni i gastronomii. Biorąc pod uwagę wielkość eksportu na poziomie 30 procent do Słowenii, Niemiec, Włoch, Czech, Litwy i na Węgry Farina-Mühle jest jednym z czołowych producentów, a w przypadku grysiku z pszenicy durum dla zakładów wytwarzających makarony nawet liderem na rynku. Farina-Mühle ze swoimi trzema zakładami Farina w Raaba, Finis Feinstes-Mühle w Schwechat czy ekologicznym młynem in Rannersdorf stanowi cześć grupy Goodmills, do której należy łącznie 27 młynów w Austrii, Rumunii, Polsce i Niemczech.

W młynie Farina-Mühle w styryjskiej miejscowości Raaba w pobliżu Grazu, jednym z młynów o bogatej tradycji w Austrii, produkuje się łącznie 240 różnych gatunków mąki i mieszanek mąki. Znana z hasła „siły słońca” mąka Farina to przede wszystkim jakość i zadowolenie klientów.

Wysokie wymagania pod względem wytycznych dotyczących higieny, niezawodności i elastyczności

Dla każdego producenta żywności jakość idzie w parze z najwyższymi standardami higieny. Również w Farina-Mühle prace przebiegają zgodnie z wytycznym kompleksowej koncepcji higieny. Definiuje na wszystkie procesy i obszary robocze, również kwestię ubioru pracowników na produkcji. Tam zespół nosi odzież ochronną HACCP firmy MEWA. Powodem przejścia na odzież zawodową w modelu zarządzania tekstyliami była certyfikacja młyna wg standardu IFS (International Food Standards) w roku 2003. „W taki sposób trafiliśmy na firmę MEWA, gdyż spełniła ona wszystkie nasze wymagania pod względem niezawodności, wytycznych dotyczących higieny oraz elastyczności”, wyjaśnia kierownik produkcji Andreas Seidl i dodaje: „Poziom akceptacji wśród pracowników jest bardzo wysoki. Dopiero niedawno przestawiliśmy się na nową kolejkę, gdyż firma MEWA już od jakiegoś czasu ubiera również nasz siostrzany zakład w Schwechat. Teraz wszyscy pracownicy wyglądają identycznie.”

Wyposażeni od stóp do głów

Kierowca serwisowy firmy MEWA regularnie dostarcza świeżą odzież i odbiera noszoną, przekazując ją firmie MEWA do profesjonalnego prania zgodnie z jasno zdefiniowanymi wytycznymi dotyczącymi higieny. Oprócz odzieży w ramach usług tekstylnych pan Seidl zamówił dla swojego zespołu bluzy z wyhaftowanym emblematem firmy oraz obuwie ochronne z asortymentu artykułów do zakupu MEWA sklep z marką. Według Seidla ogromną zaletą współpracy z firmą MEWA jest przede wszystkim dobry stosunek ceny do jakości. „Obsługa klienta jest na prawdę świetna a cały pakiet serwisowy odznacza się bardzo dobrą jakością“, chwali Seidl.

Czyściwa tekstylne i wycieraczki na plus dla czystości

W Farina-Mühle gospodaruje się w sposób zrównoważony. Pan Seidl korzysta z usług firmy MEWA nie tylko dlatego, aby odpowiednio ubrać swoich pracowników. „Używamy również czyściw tekstylnych wielokrotnego użytku, gdyż są one bardziej przyjazne dla środowiska. Nasi pracownicy chętnie noszą te ubrania, gdyż są one wygodne i w pełni spełniają nasze wymagania”, mówi Seidl. Ponadto we wszystkich wejściach do biur, pomieszczeń socjalnych i w przełączkach leżą maty podłogowe firmy MEWA. Pozwala to na utrzymanie czystości w budynkach w razie złej pogody. „Od kiedy MEWA zajmuje się regularną wymianą brudnych mat na czyste, wszystko wygląda u nas znacznie lepiej. Szczególnie w mocno uczęszczanych obszarach zauważamy różnicę”, cieszy się Seidl.