Stosowanie "ciasteczek"

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Poprzez korzystanie z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegółów dowiesz się tutaj.

Putztuchsystem

Czyściwa wielokrotnego użytku czy papier do czyszczenia?

Chroń środowisko: poprzez użycie ścierek wielokrotnego zamiast ścierek jednorazowego użytku!

Ścierki wielokrotnego użytku czy ścierki jednorazowe? Warianty czyściw tekstylnych pod lupą

Czyściwa tekstylne mają w zasadzie tylko jedno zadanie: niezawodne wyczyszczenie maszyn i narzędzi. Sukces jest prawie niezależny od środków czyszczących. Czy to w przemyśle, czy w rzemiośle, czyściwa tekstylne używane są codziennie i są potrzebne każdego dnia. Czy kiedykolwiek dla Twojej firmy dokonali Państwo porównania zużycia jednorazowych ścierek do czyszczenia, takich jak rolki ze ścierkami i papierem do czyszczenia ze zużyciem ścierek czyszczących wielokrotnego użytku?

Wielokrotne użycie prowadzi do uzyskiwania wartości dodanej

Zwłaszcza ze względu na środowisko naturalne jednoznacznie bardziej korzystne jest stosowanie czyściw wielokrotnego użytku. Można je również wypożyczyć w ramach praktycznego, kompletnego serwisu. Oznacza to, że czyściwa tekstylne zbierane są regularnie po użyciu, prane w sposób przyjazny dla środowiska i dostarczane w celu ponownego zastosowania. Dzięki wysokiej jakości produktu można je prać do 50 razy. Jeśli czyściwo tekstylne lub ściereczki do czyszczenia zostaną zużyte wcześniej, zostaną wymienione na nowe. W przeciwieństwie do tego konwencjonalną jednorazową ścierkę do czyszczenia po jednorazowym użyciu wyrzuca się po prostu do kosza.

Jeśli rocznie około 980 milionów wypranych ścierek tekstylnych zostałoby wymienionych na ścierki jednorazowe, każdego roku powstawałyby znaczące ilości niebezpiecznych odpadów. Ponadto istnieje ryzyko, że skażone ścierki jednorazowego użytku wyrzucane z odpadami przemysłowymi zanieczyściłyby środowisko naturalne.

Możliwe jest łatwe zaoszczędzenie nakładów i kosztów

Dzięki wynajmowi ścierek wielokrotnego użytku można sobie darować zakup ścierek, nie ma się więcej problemów związanych z ich przechowywaniem i logistyką, a także nie trzeba już myśleć o wymaganiach dotyczących ochrony środowiska i utylizacji. Przede wszystkim jednak ścierki wielokrotnego użytku w pełnym serwisie zapewniają transparentne koszy i bezpieczeństwo planowania. Również ten punkt zdobywają ścierki wielokrotnego użytku.

Korzyści dla środowiska dzięki zastosowaniu ścierek MEWA

Gdyby nie było systemu ścierek MEWA, a zamiast ich stosowane byłyby materiały jednorazowego użytku, co roku powstawałaby duża ilość niebezpiecznych odpadów. Również zużyte ścierki nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Są one przesortowane i przetwarzane termicznie dopiero po wypraniu.

Proces prania ścierek MEWA

Za pomocą systemu oczyszczania wody płuczącej i myjącej firma MEWA oszczędza do 50% wody w stosunku do konwencjonalnych procesów prania. System kaskadowy filtruje nadającą się do wykorzystania wodę myjącą z ostatnich cykli mycia. Oczyszczona woda może być następnie wykorzystana do kolejnych cykli prania.

Jako środek myjący stosuje się niejonowe związki powierzchniowo czynne, które ulegają biodegradacji, są przetestowane dermatologicznie i bezpieczne w użyciu.

Jakość i bezpieczeństwo mają priorytet

Kontrola jakości w MEWA

  • Kontrola wizualna przeprowadzana przez pracowników firmy MEWA, którzy ręcznie odrzucają mocno zabrudzone i zużyte ścierki.
  • Komputerowa kontrola masy ścierki: Zbyt ciężkie (przywarty brud) i zbyt lekkie ścierki (zużyte) są automatycznie odrzucane.
  • Kontrola występowania resztek metali: Pojedyncze ścierki przechodzą przez detektor metali, który wykrywa resztki metali w ścierce, a następnie ją odrzuca.

Bezpieczne przechowywanie towarów niebezpiecznych

Zabrudzone olejem, przesiąknięte rozpuszczalnikami ścierki są w transporcie uznawane jako towar niebezpieczny i wymagają traktowania zgodnego z przepisami. Aby zagwarantować przestrzeganie wszystkich przepisów, MEWA opracowała specjalne hermetyczne kontenery bezpieczeństwa zapobiegające zapaleniu się substancji znajdujących się w ścierkach.

Konkluzja

Stawiaj na produkty wielokrotnego zamiast jednorazowego użytku – także w przypadku ścierek. Dzięki systemowi wynajmu zaoszczędzisz czas i pieniądze w stosunku do czyszczenia papierem i ścierkami jednorazowego użytku w rolkach, jednocześnie wnosząc cenny wkład w ochronę środowiska.

Putztücher

Najpierw przetestować, potem wypożyczyć - test serwisu czyściwa tekstylnego MEWA

Posiadamy nie tylko najlepsze czyściwo tekstylne świata, ale także najlepszy serwis. Nie wierzą nam Państwo? To zapraszamy do wypróbowania naszego czyściwa tekstylnego wielokrotnego w ramach testu serwisu. Oferujemy Państwu wypróbowanie naszej usługi do 2 miesięcy.