Stosowanie "ciasteczek"

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Poprzez korzystanie z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegółów dowiesz się tutaj.

Jaka odzież robocza jest optymalna na lato?

[Warszawa, kwiecień 2018] Nie ma jeszcze wprawdzie lata, ale obecne temperatury wskazują na to, że jest ono już całkiem blisko. W takie dni pracownicy chętnie zmieniają ciepłą odzież roboczą na jej letni wariant. Szczególnie na budowie, gdzie praca w gorących promieniach słońca jest szczególnie uciążliwa. Czas najwyższy, by odpowiednio przygotować się do lata. Na co zatem należy zwrócić uwagę, wybierając odzież letnią do pracy na budowie?

Jest kilka ważnych aspektów, które należy uwzględnić wybierając odzież dla fachowców pracujących na budowie w lecie.

Bezpieczeństwo jest zawsze ważne
Na budowie można oczywiście nosić krótkie spodnie i koszulki. Nogi i ramiona muszą być jednak szczególnie chronione przed zagrożeniami, jakie występują na placu budowy. Przy pracach, gdzie obowiązuje odzież ochronna, należy ją nosić również w gorące letnie dni. Buty ochronne okrywa-jące cała stopę są na budowie zawsze wyposażeniem obowiązkowym.

Nie należy zapominać o ochronie przed promieniami słonecznymi
Każdy, kto długo przebywa na słońcu, musi chronić się przed działaniem jego promieni. Najlepszym wyposażeniem ochronnym w takim przypadku są krem i okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie nakrycie głowy, np. czapka z daszkiem, posiadająca otwory wentylacyjne.

Należy zawsze zwracać uwagę na funkcjonalność odzieży
Odzież letnia musi być praktyczna i jednocześnie wygodna. Te wymagania spełnia kolekcja odzieży MEWA DYNAMIC, w ramach której oferowane są również praktyczne szorty robocze. Zaopatrzone w wiele kieszeni, oferują dużo miejsca na przechowywanie narzędzi i drobnych przedmiotów. W pasie można je dowolnie dostosować do danej sylwetki, zależnie od potrzeb, a z tyłu skrojone są tak, by wygodnie leżały również w trakcie schylania się lub kucania. Dopasowana do spodni kamizelka robocza zapewnia swobodę i wiele miejsca do przechowywanie rożnych drobiazgów.

Trzeba zapewnić wygodę noszenia
Pracownicy muszą czuć się w odzieży roboczej wygodnie również gorące letnie dni. W przeciwnym razie będą korzystać z prywatnej odzieży, która nie zapewnia ochrony i która również wizerunkowo nie pasuje do wymogów firmy. Lepiej zatem zapewnić pracownikom w lecie możliwość korzystania z atrakcyjnych i przyjemnych w noszeniu ubrań.

Ważny jest także wizerunek firmy
Również w lecie pracownicy powinni być odpowiednio ubrani. Podkoszulki i szorty z frędzlami, jak też praca z obnażonym torsem, nie powinny być stosowane na stanowisku pracy. Wygląda to nieprofesjonalnie i stwarza zagrożenia dla zdrowia. W idealnym przypadku letnia kolekcja odzieży uzupełnia całościowy wizerunek danej firmy. MEWA oferuje krótkie spodnie na lato i kamizelki w takich samych wariantach kolorystycznych, jak inne artykuły z kolekcji. To pozwala zachować jednolity wizerunek pracowników danej firmy. Na życzenie klienta odzież robocza może być również zaopatrzona w firmowe logo.

Elastyczne działania ułatwiają prowadzenie firmy budowlanej
Wiele firm często stara się unikać nakładów związanych z dodatkową odzieżą dla swoich pra-cowników w okresie letnim. Rozwiązaniem jest wynajem odzieży, zamiast jej kupowanie. Istnieje możliwość wymiany odzieży roboczej na odzież letnią w ramach aktualnej umowy na wynajem odzieży, jaką dana firma budowlana posiada z firmą MEWA. Zalety są istotne: w każdej chwili dostępna jest czysta odzież robocza, dostosowana do danej pory roku, a właściciel firmy nie musi się już troszczyć o czystą odzież na zmianę dla swoich pracowników.


Pan Roman Benedykciuk

Adiunctor

ul. Nugat 8 m 59

02776 Warszawa