Stosowanie "ciasteczek"

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Poprzez korzystanie z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegółów dowiesz się tutaj.

MEWA_Umwelttechnik (15).tif

18.9. - Światowy Dzień Monitoringu Wód

Jak MEWA oszczędza wodę?

O znaczeniu wody dla życia świadczy fakt, że organizm człowieka zawiera jej ok. 65%, wielu roślin ponad 90%. Człowiek może wytrzymać bez pożywienia do jednego miesiąca, ale bez wody może przetrwać tylko kilka dni. Stąd też tak ważna jest jej ochrona przed zanieczyszczeniami oraz zachowanie wodnych zasobów.


Zapotrzebowanie na świeżą wodę zmniejszone o połowę

Rozwiązania techniczne w ramach specjalnego systemu oczyszczania wody stosowanej do prania i płukania, pozwalają zaoszczędzić firmie MEWA do 50% wody wykorzystywanej zwykle w procesie prania. Tzw. „instalacje kaskadowe“ filtrują w ostatnich fazach prania wodę, nadającą się jeszcze do ponownego wykorzystania. Oczyszczona woda może być stosowana w kolejnych cyklach prania. Proces prania odbywa się przy zastosowaniu środków piorących podlegających biologicznemu rozkładowi i środków wspomagających proces prania, dozowanych w możliwie jak najmniejszych ilościach. Wszystkie instalacje pracują w oparciu o automatyczne sterowanie procesami technologicznymi. Skład i ilość środków piorących, niezbędnych dla uzyskania optymalnej czystości, nie są kwestią przypadku. Są one oparte na sprawdzonych i udokumentowanych wartościach, wynikających z doświadczenia. W porównaniu z tradycyjnymi metodami prania oznacza to o 85% mniejsze obciążenie środowiska naturalnego.


Pan Roman Benedykciuk

Adiunctor

ul. Nugat 8 m 59

02776 Warszawa